Bramy Toruń

Toruń to wspaniałe miasto z tradycjami i bogatą, ciekawą historią, a także wyjątkowo pięknym krajobrazem na który ogromny wpływ mieli ludzie tworzący budynki tego pięknego zespołu miejskiego. Ten aspekt wymusza na mieszkańcach zachowanie standardów także dziś, chociażby w czasie remontów czy budowy kolejnych obiektów mieszkalnych, przemysłowych i handlowych.

Jakie bramy w Toruniu?

Wybór bramy to bardzo ważna decyzja, gdyż przez nią będzie przewijało się wiele osób i pojazdów. Przede wszystkim trzeba zapoznać się koniecznymi, minimalnymi z wymiarami bram. Np. szerokość bramy po otwarciu powinna wynosić 2,4 m gdyż potrzeba tyle miejsca, żeby samochodem osobowym bezpiecznie dostać się autem osobowym na działkę. To jednak nie wszystko, przecież czasami na nasz teren wjeżdżają samochody ciężarowe i dostawcze np. wóz asenizacyjny czy cysterna z gazem do zbiornika. Nawet na obecnym etapie wiemy iż nie będzie korzystać z tego typu usług, to jednak dostawcy z meblami cz sprzętem AGD często dysponują tylko dużymi pojazdami. Takie auta mają ponad 2,5 m szerokości, więc by mogły wjechać na działkę, brama powinna mieć przynajmniej 3 m, inaczej może zdarzyć się przykra niespodzianka w postaci wnoszenia ciężkiego towaru sprzed wjazdu, lub konsekwencje finansowe gdy brama ulegnie zniszczeniu.

Bramy Toruń

Żywopłot i co dalej?

Pewnie teraz wielu naszych czytelników zastanawia się jaka brama pasuje do wspomnianego przez nas ogrodzenia, bowiem jak wiadomo wjazd musi być, a zostawienie go bez jakiejkolwiek bramy wiąże się z ryzykiem np. wybiegnięcia na ulicę dziecka czy psa.
I tutaj mamy wspaniałą wiadomość! Stal doskonale komponuje się z zielenią, dlatego w naszym szerokim asortymencie bram znajdziemy idealne rozwiązanie. Praktycznie wybór jest nieograniczony, miłośnikom naturalnego wyglądu i artystycznym wizjonerom oferujemy bramy tworzone na indywidualne zamówienie. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły i propozycje, a także sami chętnie coś zaproponujemy. Brama wjazdowa może być całościowa co z pewnością spodoba się osobom ceniącym prywatność, gdyż zapewnia doskonałą ochronę przed widokiem z zewnątrz. Oferujemy także klasyczne rodzaje przegrodzeń, w szerokim wachlarzu systemów zamknięć. Myśląc bramy Toruń, pamiętajcie o nas.

Bramy Toruń

Bramy Toruń i trendy?

Tak. Także w kwestii bram i ogrodzeń można mówić o modzie i trendach. Obecnie szalenie na czasie staje się podeście ekologiczne i stawianie na zielone płoty. To doskonałe rozwiązanie mające wiele korzyści, chociażby rozwijające florę i faunę, a także wielki plus do dotleniania miasta. W żywopłotach bardzo często zamieszkują ptaszki i małe gryzonie. To ulubione miejsce szczególnie dla wróbli które chętnie zakładają tam gniazda pomimo hałasu i niesprzyjającym spalinom. Ogromną zaletą żywego ogrodzenia jest filtracja powietrza, przy odpowiedniej jego wysokości, mieszkańcy posesji mają zapewnione czystsze powietrze, w znacznej mierze pozbawione kurzu i trujących związków wydzielanych przez auta.
Niestety żywe ogrodzenia ma także wady, gdyż często na ładny widok trzeba czekać latami, wymaga on także podlewania w czasie suszy, a niekiedy także stosowania specjalistycznych środków nawozowych dolistnych i pod krzewami. W zależności na jakie rośliny się zdecydujemy  konieczne może być cięcie i wyrównywanie struktury roślin. Jak zatem widać jest to rozwiązanie dla cierpliwych i przygotowanych na wydatki, a także pracę, jednakże osobiście bardzo zachęcamy do zakładania żywopłotów, zwłaszcza na terenach gdzie blisko jest bardzo ruchliwa ulica.

Bramy Toruń

TROKO

Ewa Koniarska ul. Kasztanowa 22 87-152 Biskupice