Bramy Bydgoszcz

W takim mieście jak Bydgoszcz brama wjazdowa to ważny element posesji, za jej sprawą mamy poczucie że obszar przez nas zamieszkiwany jest atrakcyjny oraz pełen piękna. Wybory związane z ogrodzeniem powinny być pewne i zdecydowane, co wiąże się z wieloma godzinami… a nawet dniami przemyśleń. W województwie kujawsko-pomorskim mamy szeroki wybór ofert.

Bramy stalowe? Tak, to doskonały wybór.

W Bydgoszczy gdzie oprócz ruchu samochodowo-pieszemu, towarzyszą tramwaje, każda niedogodność na drodze, w łatwy sposób może być przyczyną kolizji a nawet wypadku. Odpowiedni dobór bramy i jej usytuowanie są niezwykle ważne. Mocnymi stronami bram stalowych jest ich niepowtarzalna trwałość i oryginalność, a także bezpieczeństwo. Jednak to nie jedyna zaleta bram stalowych, ponieważ w TROKO łączy się to z przystępną ceną oraz z łatwym montażem. Dbamy o najwyższą jakość usług, styl, jakość materiałów, solidny montaż i funkcjonalność latami. Atutem oferowanych przez nas bram jest wszelakie połączenie sterowania od klasycznego manualnego, aż po nowoczesną technologię połączoną z pełną automatyką i zdalną kontrolą.

Bramy ogrodzenia Bydgoszcz

Ogrodzenie w mieście.

Mieszkając w centrum Bydgoszczy lub w okolicy nie możemy pozwolić sobie na wielkie pole manewru, gdyż przeważnie wygląd miasta regulują przepisy i wytyczne dla danej miejscowości. Podstawowym celem jest ochrona mieszkańców przed ich maksymalistycznym urozmaiceniem wyglądu miasta. Czasami chodzi o walory historyczne a nawet bezpieczeństwo. Problemy na drodze to temat tabu, między innymi wjazdy i wyjazdy z posesji, lub instytucji to wszech obecna uciążliwość. Nieodpowiednie usytuowanie wjazdu naraża na niebezpieczeństwo zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych użytkowników. Największy stres dopada nas w momencie zaparkowania samochodu na ulicy lub chodniku co znacząco zagraża bezpieczeństwu jak i myśleniu o wydatkach poniesionych gdy samochód zostanie uszkodzony. Odpowiedni dobór bramy jest ważnym elementem całego etapu przez jaki musimy przejść podejmując decyzje o jej zakupie i montażu. Ku pomocy przychodzi nam współczesna technika dzięki której bramy otwierają i zamykają się samodzielnie. Przy projekcie ogrodzenia warto brać pod uwagę potrzeby użytkownika, dlatego na etapie zamawiania zlecenia staramy się jasno określić warunki miejsca i oczekiwania naszych klientów.

Bramy Bydgoszcz
Bramy ogrodzenia Bydgoszcz

Jaka w Bydgoszczy brama lepsza?

Aby taki wjazd zaprojektować, trzeba zapoznać się z minimalnymi wymiarami bram. Dzięki temu korzystanie z nich będzie funkcjonalne i bezpieczne. Minimalna szerokość bramy po otwarciu powinna wynosić 2,4 m – tyle miejsca potrzeba, żeby nie tylko małym samochodem osobowym bezpiecznie wjechać na działkę i również ją opuścić. Warto jednak pamiętać, że czasami na nasz teren wjeżdżają samochody ciężarowe i dostawcze. Wiele firm oferuje transport busami, np. przesyłki czy zakupy w marketach budowlanych, ale czasami konieczny jest transport wielkopojazdowy np. – wóz asenizacyjny, cysterna z gazem do zbiornika czy dostawcy z meblami. Takie auta mają ponad 2,5 m szerokości, więc by mogły bez ryzyka wjechać na działkę, brama powinna mieć przynajmniej 3 m.
Ważna jest także odległość między bramą wjazdową a bardziej oddaloną od niej krawędzią drogi, wyznaczającą łuk skrętu samochodu – dla osobowych to 5-6 m, dla dostawczych 6-7 m. Gdy miejsca jest za mało, warto cofnąć bramę w głąb działki. Konsekwencje nieodpowiedniego umieszczenia bramy mogą narazić nas na koszta czy nieprzyjemne sytuacje, gdy ciężki towar trzeba będzie wnosić ręcznie.
Odpowiednio zaprojektowane i solidnie zamontowane bramy w Bydgoszczy dają nam poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji dzięki nim możemy spać spokojnie, bez strachu że ktoś może nas okraść lub podglądać.

Bramy ogrodzenia Bydgoszcz

TROKO

Ewa Koniarska ul. Kasztanowa 22 87-152 Biskupice