Bramy ogrodzenia Toruń

Ogrodzenia terenu działki daje nam poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, i bez względu na co się zdecydujemy kluczowym elementem jest brama.
Bramy wjazdowe na posesję to wizytówka naszego azylu. Od jej wyglądu, funkcjonalności, materiałów i zastosowanych technologii zależy jak będziemy postrzegani i jak sami dbamy o bezpieczeństwo, komfort i oszczędność czasu.

Toruń-miasto które zobowiązuje.

Rynek bram jest nieograniczony. Praktycznie każdy projekt jest możliwy do zrealizowania, od kutych ciężkich bram, które współcześnie otwierane są za pomocą stosownej automatyki, po lekkie wielomateriałowe dzieła sztuki. Wiele zależy od kwoty jaką chcemy na to przeznaczyć, a także miejsce w którym mieszkamy. Coraz więcej osiedli posiada konkretne wymogi, gdzie wspólnota mieszkaniowa decyduje o wyglądzie przed budynkami, nie inaczej jest również w Toruniu.

bramy ogrodzenia Toruń

Rozwierna czy przesuwna? Jaka brama lepsza.

Ważne znaczenie w doborze ma teren. W przypadku długiej, wąskiej działki warto rozważyć bramę dwuskrzydłową, która nie potrzebuje miejsca na mechanizm przesuwny. Oczywiście bramy rozwierane także można zaopatrzyć w urządzenie otwierająco-zamykające, które będzie działać w zależności od potrzeb użytkowników, np. na czujnik bądź sterowana pilotem. W skrajnych przypadkach odradza się nawet stosowanie bocznej bramki, aby nie zabierać miejsca na główny wjazd. Bramka doskonale sprawdzi swoją funkcję nawet w innej części działki, a zaprojektowana spójnie z bramą i ogrodzeniem będzie ciekawym elementem dekoracyjnym.

W przypadku płytkiej działki lepiej sprawdzają się bramy przesuwne. W trakcie otwierania nie zabierają miejsca na posesji, a chowają się za ogrodzenie dzięki czemu praktycznie istnieje możliwość dowolnego zagospodarowania terenu. Tego typu rozwiązanie z powodzeniem sprawdza się jeżeli wjazd do garażu jest blisko wjazdu głównego. Teren manewrowy na posesji jest stale ten sam, i nawet tuż za przekroczeniem wjazdu można swobodnie zamknąć. Ten rodzaj bram ma także coraz większe grono zwolenników wśród pasjonatów roślin i aranżacji terenu, dają one bowiem większe możliwości projektowe.
Dodatkowym plusem jest możliwość rezygnacji z furtki. Współczesne mechanizmy przesuwne na tyle są dopracowane iż świetnie sprawdzają się w tej roli. Możliwość lekkiego rozsunięcia może być zmodyfikowana, dzięki czemu można dostosować ją potrzeb.

ogrodzenia Toruń

Czy jest odpowiedni czas na bramę?

O bramie wjazdowej warto pomyśleć na etapie budowy. Gdy przy naszej działce już biegnie chodnik a nie ma on wjazdu konieczne jest złożenie dokumentów do stosownych władz na wydzielenie miejsca wjazdowego, już wówczas musimy wiedzieć jak duży ma on być. Szerokość bramy wjazdowej według przepisów nie powinna być mniejsza niż 2,4 m, jednak warto pomyśleć na zapas i rozważyć jej większy rozmiar. Zbyt wąska brama może okazać się utrapieniem przy konieczności skrętu tuż po jej przekroczeniu, a nawet przy zmianie samochodu na większy. Coraz częściej firmy usługowe, w tym ogrodnicze posiadają specjalnie dostosowane pojazdy które w trosce o np. nasz ogród będą również musiały zmierzyć się z bramą. Lepiej aby była na tyle szeroka by przejazd odbywał się swobodnie.

bramy ogrodzenia Toruń

TROKO

Ewa Koniarska ul. Kasztanowa 22 87-152 Biskupice