BRAMY OGRODZENIA TORUŃ

Ogrodzenia terenu działki daje nam poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, i bez względu na co się zdecydujemy kluczowym elementem jest brama.
Bramy wjazdowe na posesję to wizytówka naszego azylu. Od jej wyglądu, funkcjonalności, materiałów i zastosowanych technologii zależy jak będziemy postrzegani i jak sami dbamy o bezpieczeństwo, komfort i oszczędność czasu.

Bramy i ogrodzenia w Toruniu

Rynek ogrodzeń jest nieograniczony. Praktycznie każdy projekt jest możliwy do zrealizowania, od kutych ciężkich bram, które współcześnie otwierane są za pomocą stosownej automatyki, po lekkie wielomateriałowe dzieła sztuki. Wiele zależy od kwoty jaką chcemy na to przeznaczyć, a także miejsce w którym mieszkamy. Coraz więcej osiedli posiada konkretne wymogi, gdzie wspólnota mieszkaniowa decyduje o wyglądzie przed budynkami, nie inaczej jest również w Toruniu.

Czy jest odpowiedni czas na bramę?

O furcie wjazdowej warto pomyśleć na etapie budowy. Gdy przy naszej działce już biegnie chodnik a nie ma on wjazdu konieczne jest złożenie dokumentów do stosownych władz na wydzielenie miejsca wjazdowego, już wówczas musimy wiedzieć jak duży ma on być. Szerokość bramy wjazdowej według przepisów nie powinna być mniejsza niż 2,4 m, jednak warto pomyśleć na zapas i rozważyć jej większy rozmiar. Zbyt wąska brama może okazać się utrapieniem przy konieczności skrętu tuż po jej przekroczeniu, a nawet przy zmianie samochodu na większy. Coraz częściej firmy usługowe, w tym ogrodnicze posiadają specjalnie dostosowane pojazdy które w trosce o np. nasz ogród będą również musiały zmierzyć się z bramą. Lepiej aby była na tyle szeroka by przejazd odbywał się swobodnie.

Rozwierna czy przesuwna? Jaka brama lepsza?

Ważne znaczenie w doborze ma teren. W przypadku długiej, wąskiej działki warto rozważyć bramę dwuskrzydłową, która nie potrzebuje miejsca na mechanizm przesuwny. Oczywiście furty rozwierane także można zaopatrzyć w urządzenie otwierająco-zamykające, które będzie działać w zależności od potrzeb użytkowników, np. na czujnik bądź sterowana pilotem. W skrajnych przypadkach odradza się nawet stosowanie bocznej bramki, aby nie zabierać miejsca na główny wjazd. Furtka doskonale sprawdzi swoją funkcję nawet w innej części działki, a zaprojektowana spójnie z bramą i ogrodzeniem będzie ciekawym elementem dekoracyjnym.

W przypadku płytkiej działki lepiej sprawdzają się bramy przesuwne. W trakcie otwierania nie zabierają miejsca na posesji, a chowają się za ogrodzenie dzięki czemu praktycznie istnieje możliwość dowolnego zagospodarowania terenu. Tego typu rozwiązanie z powodzeniem sprawdza się jeżeli wjazd do garażu jest blisko wjazdu głównego. Teren manewrowy na posesji jest stale ten sam, i nawet tuż za przekroczeniem wjazdu można swobodnie zamknąć. Ten rodzaj wjazdów ma także coraz większe grono zwolenników wśród pasjonatów roślin i aranżacji terenu, dają one bowiem większe możliwości projektowe.
Dodatkowym plusem jest możliwość rezygnacji z furtki. Współczesne mechanizmy przesuwne na tyle są dopracowane iż świetnie sprawdzają się w tej roli. Możliwość lekkiego rozsunięcia może być zmodyfikowana, dzięki czemu można dostosować ją potrzeb.

Jakie wybrać?

W zabytkowym mieście kojarzonym z Mikołajem Kopernikiem, zobaczyć możemy wiele ciekawych, starych budowli. Szerokie i wysokie furty, potężne ogrodzenia robią na przeciętnym człowieku niesamowite wrażenie. Także w dzisiejszych czasach rozwija się budownictwo, nie tylko domków jednorodzinnych. Wszystkie one potrzebują pasujących, wkomponowanych w architekturę starego miasta ogrodzeń i wejść. Żeby wybrać pasującą furtkę i stosowny do niej płot najlepiej udać się do firmy TROKO, zajmującej się produkcją oraz ich sprzedażą. W ofercie znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie, pod względem kształtu jak i kolorystyki. Wieloletnie doświadczenie, zatrudnienie profesjonalnej kadry fachowców, dzięki temu znani jesteśmy w okolicy. Bramy ogrodzenia Toruń w tym się szczególnie specjalizujemy. Klientami naszymi są osoby prywatne szukające odpowiedniej furtki, oraz i inni przedsiębiorcy. Chętnie każdemu doradzimy, pomożemy odpowiednio dopasować wejście i jego otoczenie do projektu domu. Po zapoznaniu się z naszą ofertą znajdą państwo coś odpowiedniego dla siebie.

Bramy ogrodzenia Toruń
Brama wykonana przez firmę TROKO
Solidne bramy ogrodzenia Toruń

Co proponujemy?

Wraz z rozwojem cywilizacji i postępu technicznego stajemy się coraz bardziej wygodni. Widać to po składanych zamówieniach w naszej firmie TROKO. Dysponujemy bogatą gamą wyrobów związanych z otoczeniem i wejściem do domu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wejścia przesuwne sterowane automatycznie za pomocą pilota. Jest. Ponieważ rozwiązanie to jest nieco droższe, zapewniamy długi okres gwarancji oraz fachowe przeglądy techniczne. W ofercie naszej znajdziecie państwo również, gotowe, wymagające jedynie zamontowania, do wcześniej przygotowanych słupków, panele ogrodzeniowe. Najprostsze wykonane są z siatki stalowej lub powlekanej, w kilku kolorach do wyboru. Są one najczęściej zamawiane przez zakłady pracy. Ponadto posiadamy panele z różnej szerokości listewek drewnianych. Mogą one być ułożone pionowo, poziomo, ukośnie. Z większymi lub mniejszymi przerwami między szczebelkami. Bardzo modne są w ostatnim okresie przęsła kute. Tutaj możliwości są ogromne. Od prostych prętów do zakręconych, zakończonych grotami, ciekawie wykończonymi. Bramy ogrodzenia Toruń to wysokiej jakości wyroby chroniące przed dostępem nieupoważnionych osób.

Nasza firma

W naszej działalności skoncentrowaliśmy się głównie na świadczeniu usług na terenie województwa kujawskie – pomorskiego. Produkujemy nie tylko nowe płoty i furtki, naprawiamy także stare. Nie zawsze trzeba od razu wymienić całe otoczenie posiadłości, a jedynie jeden z ich elementów. W takiej sytuacji staramy się, po wcześniejszych oględzinach, dopasować identyczne brakujące przęsło. Niestety wszystko, co kojarzy się z metalem jest oczkiem w głowie tak zwanych, zbierających złom, którzy myślą, że każdy napotkany płot bardzo zniszczony, nadaje się jedynie do rozbiórki. Jest to problem nie tylko na naszym terenie, ale ogólnopolski. Firma TROKO jest więc uniwersalna, nie tylko wytwarza nowe lecz również wymienia zużyte płoty i furtki. Pojawiający się u nas klienci mają nie raz wysokie wymagania. Jesteśmy na to przygotowani. Chcemy aby nasi usługobiorcy w pełni byli zadowolenie, że naszej firmie powierzyli wykonanie usługi. Dlatego zapraszamy do nas a wykonane bramy ogrodzenia Toruń, będą wspaniałym wykończeniem Państwa posiadłości oraz zabezpieczeniem nie tylko przed obcymi. Ważne jest ich zamontowanie aby ochronić dzieci przed wyjściem poza teren posesji. Stanowią również przeszkodę dla czworonogów. Otoczeanie domów jest bardzo ważne a nasza firma pozwoli Państwu dokonać właściwego wyboru.

INFORMACJE

NIP 9562217494
REGON 350421942
Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy KRS 0000300355
Kapitał zakładowy 50.000 zł

ADRES

TROKO Sp. z o.o.
ul. Kasztanowa 22
87-152 Biskupice