Bramy ogrodzenia Bydgoszcz

Stawiamy mur

Mur wokół domu daje poczucie tajemniczości, z pewnością chroni przez wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów i zapewnia większe bezpieczeństwo. Mało prawdopodobne jest aby przez mur o wysokości chociażby ponad 1,5 m przeskoczył pies czy kot. Również dla dzieci jest to większa przeszkoda niż siatka czy kute przęsła.
Decydując się na takie ogrodzenie do wyboru są betonowe prefabrykaty, wiele gatunków kamienia i cegieł. Kamienie i cegły w przeciwieństwie do prefabrykatów nie trzeba malować a ich konserwacja ogranicza się do czyszczenia raz na rok, a nawet kilka lat myjką ciśnieniową. Niestety, koszty muru, zwłaszcza z kamienia są ogromne. Do ceny materiałów należy doliczyć koszt prac, a te bywają rozpięte. Jeżeli zależy nam na fachowym i trwałym wykonaniu prac, lepiej nie powierzać tego „złotej rączce”.
Dodatkowym minusem muru jest konieczność dokupienia bramy i bramki z innego materiału. Z kamieniem doskonale prezentują się zarówno kute, stalowe, jak i drewniane.

Bramy ogrodzenia Bydgoszcz

Zielony płot dla cierpliwych.

Żywopłoty wracają do łask, z pewnością wpływa na to wiele czynników, w tym pierwotny koszt założenia, efekty wizualne i świadomość dołożenia własnej cegiełki naturze. Niestety ta forma ogrodzenia jest dla cierpliwych. W zależności od użytych roślin można czekać nawet kilka lat na pożądaną wysokość, ponad to, krzewy wymagają cięcia, podlewania ochrony środkami i częstego doglądania. To także jest ulubione miejsce zabaw dzieci, więc o bezpieczeństwie nawet nie wspomnimy. Z pokonaniem żywopłotu nie mają także zwierzęta, i trzeba liczyć się z ogromnymi stadami ptactwa, z czego małe na pewno uwiją gniazda między gałęziami.
Alternatywą może być siatka stalowa zamontowana tuż przy żywopłocie, aczkolwiek będzie ona wpływać na odkształcenia zielonego ogrodzenia.

Bramy ogrodzenia Bydgoszcz
Bramy ogrodzenia Bydgoszcz

Wykorzystanie drewna.

Miłośnicy natury z pewnością rozważą ogrodzenie drewniane. Na rynku można wybierać spośród przęseł, sztachet, paneli a także prostych ogrodzeń imitujących amerykańskie rancha. Ceny drewnianego płotu bywają zależne od jakości i wykonania. Z pewnością drożej będą kosztować rzeźbione sztachety i przęsła, lecz ich montaż nie powinien być drogi ani skomplikowany. Jedynym mankamentem jest jego trwałość. Trzeba pamiętać o klimacie w jakim mieszkamy, Bydgoszcz jak i cały kraj narażona jest na ekstremalne warunki pogodowe, od silnych mrozów zimą, po letnie susze. Co prawda płot po montażu, a nawet już na etapie produkcji elementów powinien być zabezpieczony, jednak po latach znikną właściwości pierwotnej konserwacji i konieczne będzie impregnowanie przynajmniej raz na kilka lat.
Kolejnym minusem jest nieodporność na uszkodzenia. Drewno łatwo sforsować samochodem, a nawet ostrymi narzędziami. Niepraktyczne okazuje się także w przypadku kontaktu ze zwierzętami. Zaczynając od naszych pupili poprzez ptactwo i inne zwierzęta.
Jak widać, pod względem bezpieczeństwa ogrodzenie z drewna także jest mało praktycznie. To doskonała alternatywa dla portfela, ciekawa aranżacja, ale wymagająca troski i kontroli.

Bramy ogrodzenia Bydgoszcz

Stal – tanio, solidnie, trwale.

Żelazo od wielu lat cieszy się zrozumiałą popularnością. Jest trwałe, proste w montażu i znacznie tańsze od kamienia. Obecnie wiele firm i składów budowlanych oferuje elementy na ogrodzenia. Na pewno przed ich zakupem warto porównać jakość materiału, zabezpieczenie przed korozją i warunki gwarancyjne. Pewność solidności zarówno wykonania samego płotu jak i montażu dają firmy kompleksowo oferujące projekt, wykonanie i instalację u klienta. Wiele z nich daje szeroki wybór kolorów i form, a nawet spawają pod indywidualne wytyczne. Ogromnym plusem jest szybkość i trwałość. Przęsła spawa się w hali produkcyjnej, a na posesji są one odpowiednio uziemiane i montowane. Uczciwi przedsiębiorcy, pewni użytej stali, systemów łączeń i zabezpieczeń przez czynnikami pogodowymi, bez problemu udzielą gwarancji.

TROKO

Ewa Koniarska ul. Kasztanowa 22 87-152 Biskupice