Bramy ogrodzenia Bydgoszcz

Stawiamy mur

Mur wokół domu daje poczucie tajemniczości, z pewnością chroni przez wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów i zapewnia większe bezpieczeństwo. Mało prawdopodobne jest aby przez mur o wysokości chociażby ponad 1,5 m przeskoczył pies czy kot. Również dla dzieci jest to większa przeszkoda niż siatka czy kute przęsła.

Decydując się na takie ogrodzenie do wyboru są betonowe prefabrykaty, wiele gatunków kamienia i cegieł. Kamienie i cegły w przeciwieństwie do prefabrykatów nie trzeba malować a ich konserwacja ogranicza się do czyszczenia raz na rok, a nawet kilka lat myjką ciśnieniową. Niestety, koszty muru, zwłaszcza z kamienia są ogromne.

Do ceny materiałów należy doliczyć koszt prac, a te bywają rozpięte. Jeżeli zależy nam na fachowym i trwałym wykonaniu prac, lepiej nie powierzać tego „złotej rączce”.
Dodatkowym minusem muru jest konieczność dokupienia bramy i bramki z innego materiału. Z kamieniem doskonale prezentują się zarówno kute, stalowe, jak i drewniane.

Ogrodzenie Bydgoszcz
Bramy ogrodzenia Bydgoszcz

Wykorzystanie drewna.

Miłośnicy natury z pewnością rozważą ogrodzenie drewniane. Na rynku można wybierać spośród przęseł, sztachet, paneli a także prostych ogrodzeń imitujących amerykańskie rancha. Ceny drewnianego płotu bywają zależne od jakości i wykonania. Z pewnością drożej będą kosztować rzeźbione sztachety i przęsła, lecz ich montaż nie powinien być drogi ani skomplikowany. Jedynym mankamentem jest jego trwałość. Trzeba pamiętać o klimacie w jakim mieszkamy, Bydgoszcz jak i cały kraj narażona jest na ekstremalne warunki pogodowe, od silnych mrozów zimą, po letnie susze. Co prawda płot po montażu, a nawet już na etapie produkcji elementów powinien być zabezpieczony, jednak po latach znikną właściwości pierwotnej konserwacji i konieczne będzie impregnowanie przynajmniej raz na kilka lat.

Kolejnym minusem jest nieodporność na uszkodzenia.

Drewno łatwo sforsować samochodem, a nawet ostrymi narzędziami. Niepraktyczne okazuje się także w przypadku kontaktu ze zwierzętami. Zaczynając od naszych pupili poprzez ptactwo i inne zwierzęta. Jak widać, pod względem bezpieczeństwa ogrodzenie z drewna także jest mało praktycznie.

To doskonała alternatywa dla portfela, ciekawa aranżacja, ale wymagająca troski i kontroli.

Zielony płot dla cierpliwych.

Żywopłoty wracają do łask, z pewnością wpływa na to wiele czynników, w tym pierwotny koszt założenia, efekty wizualne i świadomość dołożenia własnej cegiełki naturze.

Niestety ta forma ogrodzenia jest dla cierpliwych. W zależności od użytych roślin można czekać nawet kilka lat na pożądaną wysokość, ponad to, krzewy wymagają cięcia, podlewania ochrony środkami i częstego doglądania. To także jest ulubione miejsce zabaw dzieci, więc o bezpieczeństwie nawet nie wspomnimy.

Z pokonaniem żywopłotu nie mają także zwierzęta, i trzeba liczyć się z ogromnymi stadami ptactwa, z czego małe na pewno uwiją gniazda między gałęziami.
Alternatywą może być siatka stalowa zamontowana tuż przy żywopłocie, aczkolwiek będzie ona wpływać na odkształcenia zielonego ogrodzenia.

Żywopłot i nietypowa brama od Troko
Bramy ogrodzenia Bydgoszcz

Stal – tanio, solidnie, trwale.

Żelazo od wielu lat cieszy się zrozumiałą popularnością. Jest trwałe, proste w montażu i znacznie tańsze od kamienia.

Obecnie wiele firm i składów budowlanych oferuje elementy na bramy ogrodzenia Bydgoszcz.

Na pewno przed ich zakupem warto porównać jakość materiału, zabezpieczenie przed korozją i warunki gwarancyjne.

Pewność solidności zarówno wykonania samego płotu jak i montażu dają firmy kompleksowo oferujące projekt, wykonanie i instalację u klienta. Wiele z nich daje szeroki wybór kolorów i form, a nawet spawają pod indywidualne wytyczne.

Ogromnym plusem jest szybkość i trwałość. Przęsła spawa się w hali produkcyjnej, a na posesji są one odpowiednio uziemiane i montowane.

Uczciwi przedsiębiorcy, pewni użytej stali, systemów łączeń i zabezpieczeń przez czynnikami pogodowymi, bez problemu udzielą gwarancji.

Jaką wybrać?

Firma TROKO zajmująca się produkcją oraz montażem furtek i płotów, sprzedaje swoje produkty na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Otoczenie posiadłości jest bardzo istotne. Zwracając się do producenta, mamy jednocześnie zapewnione doradztwo, przez osobę mającą doświadczenie w tej dziedzinie. Wybór nie jest łatwy, zakład posiada różne wzory i kolory. Wśród nich są rozchylane na zewnątrz lub do środka, przesuwane automatycznie oraz ręcznie. Zaopatrzone są one dodatkowo, w świetlne znaki pulsujące. Jest to bardzo ważne, ponieważ szczególnie dzieci są narażone na niebezpieczeństwo. Mrugająca żółta lampka, jest pewnym ostrzeżeniem i zapobiega bezmyślnemu wyjściu lub wejściu na posesję. Powinna ona także być, odpowiednio szeroka. Taki standard to 2,5 metra, warto jednak przemyśleć, czy nie zamówić nieco szerszej. Może to się kiedyś przydać. Lepiej swobodnie wjechać jak ocierać drzwiami auta o słupki, powodując niepotrzebne koszty. W tej branży pojawiają się coraz to inne wzory, dlatego warto śledzić nowinki. My jako firma jesteśmy szczególnie wrażliwi w tej kwestii, ponieważ chcemy mieć w swojej ofercie posiadać, to co najmodniejsze. Na życzenie zamawiającego, wykonujemy nietypowe rozmiary wejść, jeżeli chodzi o ich wysokość oraz szerokość. Każdy kto zwróci się do naszej firmy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Po co płot?

Nie tylko właściciele domków jednorodzinnych zamawiają w firmie TROKO furtki i płoty, ale także budynki użyteczności publicznej, są oddzielane od ruchliwej ulicy parkanem. W tej dziedzinie istnieje wiele ciekawych rozwiązań. Zaoferować możemy, zwykłą siatkę drucianą lub powlekaną z odpowiednimi słupkami. Jednak, popularniejsze stają się panele. Wykonane z różnych materiałów doskonale ochronią naszą posiadłość przed nieproszonymi gośćmi. Najprostsze to panele z siatki plecionej, inne bardziej estetyczne są drewniane lub kute w przeróżne wzory. Do wyboru mamy wiele kolorów i modeli z drewna, od prostych listewek poziomych i pionowych do profilowanych w różne kształty. Podobnie jest z tymi kutymi, mają różną wysokość i szerokość. Dla tych, którym zależy na większej prywatności i chcą dobrze osłonić się przed wścibskim okiem innych ludzi, mamy pełne płoty drewniane, które w połączeniu z ciekawie wykonanym słupkiem, tworzy doskonałą kompozycję. Takie parkany zamawiane są, najczęściej przez osoby zamieszkujące przy ruchliwej ulicy. Chronią one świetnie, przed zanieczyszczeniami oraz częściowo zagłuszają dochodzący gwar. Każdy korzystający z naszych usług będzie bardzo zadowolony. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszą ofertą.

Co nam zapewnia?

Furtki i parkany zabezpieczają nie tylko nasze domostwa i inne budynki przed intruzami. Z drugiej strony pełnią rolę ozdobną. Wszystkich zainteresowanych, zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą firmy nie tylko w dziedzinie wzornictwa, kolorystyki, ale także doboru odpowiedniego materiału. Zamawiane u nas wejścia posiadają odpowiednie zamki, wraz z kompletem kluczy. Montujemy także domofony, dzięki którym można bezpośrednio z domu wpuścić gości na swoją posesję. Służymy radą w doborze odpowiedniego modelu. Na życzenie klienta wykorzystujemy jego pomysły w praktyce. Firma TROKO na bieżąco śledzi nowinki oraz aktualnie panujące trendy i wciela je do swojej produkcji. Dlatego posiada zawsze aktualną ofertę. Często korzystają z jej usług szkoły zamawiając bramy ogrodzenia Bydgoszcz.

INFORMACJE

NIP 9562217494
REGON 350421942
Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy KRS 0000300355
Kapitał zakładowy 50.000 zł

ADRES

TROKO Sp. z o.o.
ul. Kasztanowa 22
87-152 Biskupice